Hakkımızda

Hakkımızda

Kurtuluş Savaşı Gazisi ve İstiklal Madalyası sahibi ‘Mustafa ÇINAR’ Bey ( 1898-1961) savaşın sona ermesi ile doğduğu yer olan Konya iline bağlı Obruk köyüne geri döner.
1927 yılında genç Cumhuriyetin, Posta, Telgraf ve Telefon Umum Müdürlüğünde (PTT) yaşadığı ilçeden de geçen iletişim hatlarının bakım ve onarımından sorumlu olarak işe başlar.
Mustafa Bey’in yaşadığı köyde telefondan sorumlu tek kişi olması ve adının sürekli telefon ile anılmasından dolayı bir süre sonra Aile Lakapları ‘Telefoncular’ olur.

1972 yılında perakende çelik satışı ile yolculuğuna başlayan ve o zamanlar Hulusi ÇINAR adına şahıs firması olan TELEFONCULAR, 1977 yılında sektörünü değiştirerek mekanik sac kesim ve büküm işlemlerine geçiş yapar.

1990 yılında da markalaşma ve kurumsallaşma adımları atılır. Şu anda 37.000 m2 alana kurulu tesisi, yüksek teknolojiye sahip 173+ makinesi uzman kadrosu ve 44 yıllık tecrübesi ile çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

Ticari grup saclar, esnemeye mukavemetli ve aşınmaya dayanıklı çelik sacların şekillendirilmesinde sektöründe öncüdür.

Telefoncular Metal, 2018 itibari ile RAEX'in Türkiye Distribütörü olarak müşterilerinin taleplerini fayda dengesinde maksimum noktaya getirmiştir.
Telefoncular Metal kurulduğu günden itibaren son teknolojiyi bünyesine katmakta ve sac işleme, metal şekillendirme noktasında da sektörün vizyonu olmaya devam etmektedir.